O nás

 

vlk.jpg
Vítejte na našich stránkách.
Jsme skupina, která se zabývá rekonstrukcí raně středověké skupiny především z oblasti Skandinávie. V naší skupině tedy můžete najít Seveřany, Slovany a Švédské varjagy.
I když boj je nejvíc viditelná a divácky nejvíce atraktivní součást naší činnosti, největší část našeho koníčku zabírá táborový život. V našem táboře můžete vidět nejen dobové stany a jejich vnitřní vybavení, ale i jak se vařilo a jedlo, včetně přípravy jídla, drobná řemesla jako šití a řezbářství, dále osobní výbavu jednotlivých členů skupiny – ať už samotného bojovníka nebo jeho rodiny, popř. dalších členů skupiny.
Členové skupiny jsou různého věku a taktéž škála zaměstnání je ve skupině značně pestrá. Všechny nás ale spojuje láska k historii, pocit sounáležitosti a koneckonců také zvyk – protože když si člověk zvykne na zábavu a smích večer u ohně, drobné vrčení při dohadování se o věcech než přijde jarl a všechny jedním slovem umlčí, špičkování se při táboření i při cestách na akce a potkávání přátel, se kterými se vídáme pouze v rámci akcí třeba jen dvakrát za rok  – tak tento zvyk se mu nechce měnit za občasně šedivou realitu všedních dnů.
Více informací o skupině, o jejích aktivitách nebo akcích, které pořádá naleznete na našich fb stránkách www.facebook.com/wulfgard

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *